Wykład otwarty dr. Aleksandra Raczyńskiego pt. „Weksle w praktyce”.

raczynski

Wykład otwarty dr. Aleksandra Raczyńskiego pt. „Weksle w praktyce”.

Category : Wydarzenia , Zaproszenia

Zapraszamy na wykład otwarty dr. Aleksandra Raczyńskiego pt. „Weksle w praktyce”.

dr Aleksander Raczyński – doktor nauk prawnych – stopień naukowy uzyskał na podstawie publicznej obrony pracy doktorskiej p.t. „Sytuacja prawna poszkodowanego w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej”. Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji U.A.M. od 1 października 2009 r..

Badania naukowe dra Aleksandra Raczyńskiego koncentrują się wokół problematyki odpowiedzialności odszkodowawczej w polskim prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem charakteru prawnego odpowiedzialności ubezpieczyciela. Autor kilkunastu publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego oraz prawa ubezpieczeń gospodarczych, w tym autor oraz współautor monografii. Recenzent „Prawa Asekuracyjnego” oraz „Rozpraw Ubezpieczeniowych”.

Stypendysta Rządu Francuskiego na Université Paris I Panthéon-Sorbonne.

Laureat IX edycji Konkursu Rzecznika Ubezpieczonych na najlepsze prace doktorskie, magisterskie, licencjackie i podyplomowe z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych – I nagroda w kategorii: prace doktorskie. Uhonorowany nagrodą im. Profesora Tadeusza Sangowskiego „Debiut ubezpieczeniowy” przyznaną przez Izbę Gospodarczą Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka w 2010 r..

Prowadzi działalność dydaktyczną w ramach konwersatoriów z prawa cywilnego oraz umów w administracji. Pomysłodawca przedmiotu fakultatywnego p.t. „Praktyczne aspekty zabezpieczania wierzytelności w obrocie handlowym”.

Od 2009 roku pełnił funkcję opiekuna naukowego studenckiego Koła Naukowego Prawa Prywatnego.

Brał udział w opracowaniu strategii rozwoju Wydziału Prawa i Administracji na lata 2010-2019 – w ramach zespołu problemowego opracowującego cel strategiczny Wydział otwarty na otoczenie. Członek Komisji Dyscyplinarnej U.A.M d.s. Studentów.

Absolwent aplikacji sądowej przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Radca prawny.