VIII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego w Krakowie

  • -

VIII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego w Krakowie

Category : Bez kategorii

W dniach 5-6 kwietnia 2014 roku w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego „Ordynacja podatkowa – ewolucja czy rewolucja?” organizowana przez Sekcję Prawa Podatkowego TBSP UJ.

Ogólnopolska konferencja prawa podatkowa to sztandarowy i najbardziej prestiżowy projekt naszego koła naukowego. Jest to największa konferencja poświęcona tematyce podatków w Polsce, ciesząca się ogromną popularnością i renomą. Corocznie biorą w niej udział największe autorytety nauki i praktyki prawa podatkowego w Polsce. W tym roku wśród prelegentów znajdują się Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic, kierownicy katedr prawa podatkowego z całej Polski m. in. prof. dr hab. Bogumił Brzeziński (UJ), prof. dr hab. Witold Modzelewski (UW), prof. dr hab. Henryk Dzwonkowski (UŁ), sędzia NSA Adam Bącal, a także przedstawiciele największych firm i kancelarii zajmujących się doradztwem podatkowym. Tak znakomici prelegenci są gwarancją najwyższej jakości merytorycznej tego wydarzenia.

Celem tegorocznej Konferencji jest przybliżenie aktualnych problemów w zakresie stosowania przepisów Ordynacji Podatkowej z uwzględnieniem proponowanych zmian ogólnego prawa podatkowego. Doświadczenia z lat ubiegłych pokazują bowiem, że stosowanie przepisów Ordynacji Podatkowej jest przedmiotem dużego zainteresowania zarówno teoretyków jak i praktyków zajmujących się prawem podatkowym. Temat przewodni konferencji ma w naszym zamiarze wywołać dyskusję nad tym w jakim kierunku powinno zmierzać polskie prawo podatkowe, w czasie której prelegenci omówią projekty zmian Ordynacji Podatkowej i przedstawią praktyczne problemy wynikające z jej stosowania.

Konferencja jest adresowana przede wszystkim do osób, które są zainteresowane prawem podatkowym i pragną poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Udział w tym wydarzeniu będzie z pewnością doskonałą okazją do poznania bieżących trendów w orzecznictwie oraz skonfrontowania swojej wiedzy z najnowszymi poglądami doktryny.
Patronem merytorycznym konferencji jest prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, opiekun naukowy Sekcji Prawa Podatkowego, co podkreśla jej najwyższy poziom naukowy.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie internetowej: http://www.podatki.confer.uj.edu.pl/

https://www.facebook.com/events/479175028848969/?fref=ts


Wyszukaj

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera