Studencki Inwestor- po czwartym spotkaniu

Studencki Inwestor- po czwartym spotkaniu

Dnia 28 lutego 2014 roku odbyło się czwarte spotkanie z cyklu Studencki Inwestor. Pierwszym z zaprezentowanych tematów był nadzór nad rynkiem kapitałowym. Nietypowo dla cyklu zagadnienie przedstawił nie student, lecz pracownik naukowy, a zarazem opiekun Pecuni- prof. UAM dr hab. Tomasz Nieborak. Profesor w swoim wystąpieniu położył nacisk na najnowsze regulacje unijne, otwierając pole do dyskusji na temat wpływu nowych instytucji nadzoru z poziomu europejskiego na już istniejące krajowe.

Drugie wystąpienie przygotowały studentki Kinga Dziennik i Marta Chorzępa, odpowiednio członkini i prezes Pecuni. Omawianym przez nie problemem była kwestia odpowiedzialności cywilnej i karnej na rynku kapitałowym. Studentki rzetelnie zaprezentowały wymienione zagadnienie.

Z kolei już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu. Odbędzie się ono 13 marca 2014 roku o godzinie 16:45 w sali nr 16 Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (przy ul. Powstańców Wielkopolskich 16). Prezentowanym tematem będzie Pierwsza i wtórna oferta publiczna.