Pecunia w Krakowie

Pecunia w Krakowie

W dniu 23 stycznia 2014 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja studencko-doktorancka „Współczesne problemy polskiego prawa podatkowego – teoria a praktyka”, którą zorganizowała Sekcja Podatkowa TSBP UJ. Honorowym patronem Konferencji był prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, który otworzył wydarzenie, wskazując na różne problemy występujące obecnie na gruncie prawa podatkowego.

W ramach tego wydarzenia studenci i doktoranci przedstawili ciekawe referaty dotyczące współczesnych problemów prawa podatkowego z różnych obszarów.  Pecunię reprezentowała Marta Chorzępa, która wraz z Sebastianem Wijasem (UW) wygłosiła referat „Realizacja konstytucyjnej zasady równowagi budżetowej a opodatkowanie jednostek organizacyjnych gminy podatkiem od towarów i usług. Refleksje na tle uchwały NSA z 24.06.2013”.